خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد پول ساز  >   نمایش ویدیو

چگونه ایده یابی بکنیم و چگونه تشخیص بدهیم ایده ما فرصت ثروت ساز است؟

در  این جلسه راجع به مسئله‌ای مهم در رابطه با شروع کسب‌وکار صحبت شده است، راجع به قلب کارآفرینی یعنی پیدا کردن هدف و ایده‌ای ثروت ساز برای شروع کار کردن.

ازنظر من کارآفرین فردی است که از بین انواع ایده ها که به ذهن اش می رسد و یا در مسیر زندگیش قرار می گیرند، می تواند فرصت ثروت ساز را تشخیص بدهد و مهم تر از تشخیص، توانایی درآمد از آن فرصت را دارد و آنقدر مدیریت دارد که در کنار ایجاد یک ارزش می تواند به استقلال مالی برسد.

دارا بودن شخصیت کارآفرین، نیاز اصلی فرد موسس در یک کار تجاری است. به هزاران دلیل کسب‌وکاری شروع می‌شود، دلایلی مثل: ایجاد ارزش، استخدام فرزندان، بچه‌های فک و فامیل، کسب شهرت، تولید یک کالای نایاب، فرار از منت تولیدکننده‌های دیگر و...اما برای ادامه همه کسب‌وکارهای منطقی، یک موضوع لازم است و آن داشتن سوددهی و درآمد پایدار بیشتر از هزینه‌ها است.

همین جمله بدیهی نیازمند چند سال تجربه و دانایی است و مهم‌تر از همه نیازمند ساختن ذهنی ثروت ساز است.

یکی از مطالب مهم در ساختن ذهن ثروت ساز، دانستن روش‌های ایده یابی و  نحوه تشخیص فرصت ثروت ساز از ایده‌هاست.

در این جلسه مختصر و عالی شش باور مانع ایده­یابی ارائه شده است، راجع به قانون گسترش، که یکی از قانون های تاثیر گذار در زندگی وکسب وکار است راجع به هفت روش مهم ایده یابی و شش شرط تشخیص فرصت ثروت ساز یا پول‌ساز هست نیز توضیحات خوبی ارائه شده است.

می‌توانید بخشی از این جلسه را در اینجا مشاهده نمایید.

 

لطفا این جلسات را هم مشاهده نمایید:

1-   دوره عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب وکار

2-    دوره عالی بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس

  199        mp4        53min        53min        0        ویژه فروش        19000 تومان