خانه خردمندان  >  خرد تاک >   خرد پول ساز  >   نمایش ویدیو

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب وکار - جلسه سوم ، بخش اول


تا اینجا در جلسه اول و دوم اصول پایه و مطالب و کلیات بحث رو اشاره کردم گفتم که هرکس بخواد کسب وکاری رو شروع بکنه باید برای راه اندازی کسب وکار خودش رو آماده تر و ورزیده تر بکنه و بدونه که، باید شخصیت یک خویش فرما رو در خودش ایجاد بکنه. و باید یه تغییر مناسبی در خودش به وجود بیاره :

کسب وکار  از اول شروع تا سود دهی آن همیشه احتیاج به تر و خشک کردن دارد و هرچقدر بیشتر به آن برسیم محصول پر بار تر و پرسوده تری را ارائه می دهد ما باید برای تغییر در خودمان جهت راه اندازی کسب وکار آماده باشیم.

دنیای ما دنیای تغییره، دائما فرصت های بیشتری به وجود میاد و فرصت های گذشته از بین میره، باید قبول کنیم فرصتی که گذشته دیگه بر نمی گرده، باید امیدوار و منتظر و در جستجوی فرصت و موقعیت جدید باشیم و سعی کنیم از تغییرات پیش رو آگاه بشیم، موقعیت قبلی بر نمی گردد.

در بسیاری از مواقع تغییرات بزرگ، ابتدا با تغییرات کوچیک ونشانه های کوچیک شروع میشه که با کمی دقت قابل پیش بینیه، این نشانه های کوچک مثل آلارم هایی برای هر فرد هستند که خبر از تغییر رو میده و فرد رو به روبرو شدن با تغییر دعوت می کنه، آدم های زرنگ به همین نشانه های کوچک دقت می کنند و اونها رو بررسی می کنند و قبل از اینکه تغییر برای عموم قابل مشاهده باشه خودشون رو آماده می کنند و واکنش مناسب رو انجام میدن و موفق تر میشن.

چه قبول کنیم وچه قبول نکنیم دنیا دائما درحال تغییره، هر روز یک طلوع مخصوص خودش رو داره ویک غروب مخصوص به خود، فصل ها دائما تغییر می کنند و هیچ دیروزی مثل فردا نیست، اکثر ما دنبال یک امنیت در کسب و کارمون، شغلمون ویا روابطمون هستیم، و این امنیت رو در ثبات اوضاع و شرایط دنبال می کنیم، اما حقیقت اینه که:

"امنیت در آگاهی داشتن از تغییرات محیط و واکنش درست نسبت به این تغییراته، نه حبس خودمون در شرایط راحت"

اما انسان هایی که از تغییر وحشت دارند به تغییرات کوچک یا اهمیت نمیدن ویا اینکه مقاومت می کنن، و به مرور عقب می مانند.

این ماییم که می تونیم باور داشته باشیم، تغییرات به نفع ماست و باعث رشد ما می شود و ما را به موفقیت های بیشتر می رساند. یا اینکه باور داشته باشیم تغییرات به ضرر ماست و در مقابل آنها تا حد شکستن روحیه وعزت نفس و حتی از دست دادن جونمون مقاومت کنیم.

هر چقدر ما سریع تر خودمون رو با شرایط اون چیزی که علاقه داریم بشیم، وفق بدیم موفقتریم، چون تغییرات کوچیک پایدار اگه در مسیر صحیح یاشن منجر به نتایج بزرگ میشن. هرلحظه باید به آینده و برای تغییرات پیش رو هم  حاضر باشیم و هم امیدوار و خوش بین.

در اکثر مواقع ما نقشه ای از مسیری که میخواهیم بریم و به هدفمون برسیم نداریم، من این مسیر رو میگم؛ مسیر گذار و نقاط عطف اون مسیر که منجر به رفتن به سمت هدف میشه رو میگم حالت گذار.

این رو بدونید، تغییر روند طبیعی جهان هستیه و نحوه برخورد ما با اونه که، نتایج عالی یا تاسف بار پدید میاره.

 

ما اگه خودمون  و با اختیار خودمون تغییر کنیم و با روال جهان همراه بشیم، به مسیری میریم که با استعداد هامون  همخوانی داره و با پرداخت بهایی کمتر، سود بیشتری رو بدست میاریم، اما اگه تغییر رو به تاخیر بیاندازیم، زمانی میرسه که تغییر ما رو با خودش همراه می کنه و اونموقع شاید این تغییر اجباری مورد علاقه ما نباشه و بهاش احتمالا خیلی بیشتر از سودش باشه و حتی بر عزت نفس واعتماد به نفس ما هم اثر بذاره و اون رو کمتر کنه.

در جلسه سوم عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب وکار به دوره های زمانی موجود در مسیر راه اندازی کسب وکار پرداختم راجع به مهم ترین قسمت های دوران گذار صحبت کردم این در بخش اول آن اصطلاحاتی آورده شده است که اولین بار این استفاده ها از آن شده است

دوستان این مطالب در اختیار افردای است که تمایل قطعی برای موفق شدن در کسب وکارشان را دارند و مطمئنا برای فردی که میخواهد موفق شود باید برای دادن بهای موفقیت آماده شود. می توانم بگم این مطالب یکی از بهترین موضوعاتی هست که برای راه اندازی کسب و کار آماده شده است.

 

 

این فایل ها را هم مشاهده بفرمایید:

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه اول

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه دوم

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه سوم - بخش اول 

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه سوم - بخش دوم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه چهارم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه پنجم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه ششم – قسمت اول

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه ششم – قسمت دوم

 

دوست عزیز این دوره کامل شده است و می توانید آن را به صورت کامل از لینک زیر تهیه نمایید: 

دوره عبور از مسیرگذار در راه‌اندازی کسب‌وکار

  980                                0        رایگان


در دقايق آخر اين كليپ، استاد آقاجانلو، اشاره كردند به «شتاب دهنده ها»
بنظر من مهمترين شتاب دهنده، ميتونه اصل استفاده از «اهرم» باشه. خيلي از ماها فكر ميكنيم كه اگه به تنهايي و بدون كمك گرفتن از ديگران يا تونائيهاشون، بتونيم به اهدافمون و موفقيت برسيم، كار خيلي بزرگي انجام داديم.
يك باور ذهني غلط اينه كه : تا جاي ممكن از ديگران كمك نخواهيم و ازشون درخواست نكنيم. يعني حاضر باشيم خودمون زجر بكشيم، ولي از ديگران كمك نخواهيم.
اين ابزار قدرتمند اهرم، اگه با قدرت «اثر مركب» همراه بشه، باعث شكل گيري يك زندگي موفق ميشه، چيزي كه در مورد همه آدمهاي موفق اتفاق ميفته.
اين اهرم ميتونه ايده ديگران باشه ، ميتونه دانش ديگران باشه، ميتونه پول خود يا پول ديگران باشه، ميتونه تجربه ديگران باشه، حتي ابزارهاي نوظهوري مثل شبكه هاي اجتماعي باشه و ...
جواد