خانه خردمندان  >  خرد نوشته  >   خرد پول ساز  >  دانلود مقاله

از اسداللّه عسگراولادی تا رابرت کیوساکی- قسمت اول

 

داشتم مطلبی رو از خبر آنلاین در مورد آقای عسگر اولادی می خواندم، در اونجا راجع به روش های اقتصادی اش و باورهای تجاری اش هم صحبت کرده بود، متوجه  نکات خیلی مهم و جالبی در صحبت های ایشان شدم، با توجه به مطالعاتی که روی کتاب های آقای کیوساکی داشتم  فهمیدم هر دوی این افراد عقاید مشابهی در کارهای اقتصادی دارند، هرچند تفاوت هایی رو هم دارند. نمی دانم این را می دانیدکه : آقای اسدالله عسگراولادی (زاده ۱۵ اسفند ۱۳۱۲ در چهارراه سیروس، تهران) از برجسته‌ترین بازرگانان ایرانی، معروف‌ترین صادر کننده خشکبار ایران، عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تمام دوران پس از انقلاب، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین است. او در خانواده بازاری با اصالت دماوندی متولد شد.برخی او را یکی از ثروتمندترین افراد ایران به‌ شمار آورده و ماهنامه فوربس میزان سرمایه او را حدود ۴۰۰ میلیون دلار برآورد می‌کند.

صادرات پسته، زیره، میگو، میوه‌جات خشک و خاویار و واردات شکر و لوازم خانگی مهمترین فعالیت اقتصادی اوست. با این حال عسگراولادی خود را بازرگان کوچکی می‌داند که در زمینه صادرات فعالیت کوچکی دارد.

و همچنین آقای رابرت تورو کیوساکی (Robert Toru Kiyosaki) زاده ۸ آوریل ۱۹۴۷ سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول بوده وکتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست.

رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمد و در همان‌جا بزرگ شد. او چهارمین نسل از یک خانواده دورگه ژاپنی–آمریکایی است. خانواده‌اش ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته مملکت بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام رفت.

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. در سال ۱۹۷۷، او شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف پول‌های مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک فراورده مولتی‌میلیون‌دلاری جهانی تبدیل شد.دارایی خالص او معادل۸۰ میلیون دلار می باشد.

در مقاله زیر شرحی از خصوصیات و صحبت های این دو تاجر بزرگ اقتصادی آوردم و از شما دوستان تقاضا دارم نظرتان رو در مورد تشابه تفکر این دو نفر در کارهای اقتصادی بیان کنید ویادآوری این نکته خالی از اهمیت نیست که نقطه  اشتراک این نظرها یکی از بهترین روش های ثروتمند شدن را بیان می کند.

لطفا مقاله زیر را بخوانید و خودتان نیز بررسی بکنید و مخصوصا کتاب پدر پولدار و پدر بی پول را بخوانید و اگه توانستید شباهت هایی پیدا کنید این را در قسمت نظرات بنویسید.

در قسمت دوم از اسداللّه عسگراولادی تا رابرت کیوساکی این مطلب تفاوت را بیان می کنم.

                                                                                                                                  خردمندان لبخند موفقیت  

  1399        0        رایگان       بازدید : 1685
بازدید : 1216
بازدید : 1200
بازدید : 1163
بازدید : 555