خانه خردمندان  >  خرد نوشته  >   خرد پول ساز  >  دانلود مقاله

"مهم‌ترین خصلت‌های مشترک افراد ثروتمند"

"مهم‌ترین خصلت‌های مشترک افراد ثروتمند"

صحبت‌ها و مقالات مؤسس پاناسونیک آقای ماتسوشیتا را می‌خواندم، باورها و نظراتش را می‌شد از بین خطوط و کلامش فهمید باورهای جالبی داشت، بعضی از عقایدی که در آن مطالب پیدا کردم درجاهای دیگر هم دیده بودم. به‌عنوان‌مثال زمانی که با کارآفرینان موفق در شهر خودمان و شهرهای دیگر صحبت می‌کردم تقریباً جملاتشان شبیه صحبت‌های او بود، صحبت‌های یک فروشنده موفق را گوش می‌دادم و وقتی نظراتش را در مورد کار فروش و لذت‌های ناشی از آن می‌شنیدم باز این باورها خود را نشان می‌دادند،(کار فروشی که با نام فروشندگی و ویزیتوری می‌شناسند و اکثراً فکر می‌کنند کاری بسیار ضعیف و سطح پایین است !!!) حتی صحبت ورزشکاران معروف را هم می‌خواندم و می‌شنیدم باز چندین عقیده و باور مشترک بین همه‌ی این افراد دیده می‌شد.

انگار افرادی که توانسته بودند به مراحل و مدارج بالای درآمد و ثروت در کسب‌وکارشان برسند، دیدگاه‌هایی شبیه به هم در مورد کار و خودشان داشتند بااینکه شرایط کاری وزندگی آن‌ها باهم خیلی اختلاف داشت.

تصمیم گرفتم مهم‌ترین باورهایی که این افراد در زندگی کاریشان دارند را در اینجا بنویسم و از شما دوست عزیز می‌خواهم روی آن‌ها فکر کنید و اگر نکته‌ای برای بهبود این مطالب دارید در همین صفحه بنویسید:

 

خصلت های مشترک افراد ثروتمند

اولین دیدگاه مشترک در همه آن‌ها این بود:

 آن‌ها خودشان را فردی ارزشمند و باعزت نفس می‌دانستند، آن‌ها شغل‌های متفاوت، درآمد، ملیت و خصوصیات متفاوتی داشتند ولی در این دیدگاه مشترک بودند هرکدام به نحوی در درونشان خود را فردی مفید، مهم و تأثیرگذار می‌دیدند، خود را خلاق، مدیر و تلاشگر می‌دانستند و معتقد بودند لیاقت جایی که هستند و چیزهایی که به دست آورده‌اند رادارند. آن‌ها واقعاً از اختیاری که در کارشان داشتند راضی بودند وسعی می‌کردند با استفاده از آن بهترین کارایی و اثربخشی را داشته باشند.

 

دومین دیدگاه مشترک در همه آن‌ها این بود:

آن‌ها کارشان را ارزشمند می‌دانستند و برای انجام آن عاشقانه تلاش می‌کردند و در تعریف کارشان کلمات مناسب و مثبت و قدرتمندی را بیان می‌کردند، اصلاً نوع کار مهم نبود، مهم عشق و علاقه‌ای بود که به کارشان داشتند، با فردی صحبت می‌کردم او کارش بازیافت پلاستیک و مواد پلیمری بود، کاری که بعضاً تمیز هم به نظر نمی‌رسید، ولی او معتقد بود که باکارش باعث تمیزی جامعه و محیط‌زیست می‌شود و باید به خاطر این کار از او تقدیر هم شود، همه افراد ثروت ساز به کارشان از جنبه‌ای نگاه می‌کنند که به آن‌ها حس غرور و رضایت بدهد و هر سرمایه یا پولی به دستشان بیاید را، دوست دارند  در آن کار سرمایه‌گذاری کنند، آن‌ها اگر تاجر باشند تجارت را ، اگر مدرس باشند تدریس را و اگر ورزشکار باشند ورزش را ارزشمندترین کار می‌دانند و دلایل محکم، قوی و جذابی را برای این کاردارند.

 

سومین دیدگاه مشترک در همه آن‌ها این بود:

آن‌ها تمام تلاششان را می‌کردند که کارشان را با بهترین کیفیت و کمیت انجام بدهند، خود را واقعاً مسلط به کار و توانمند می‌دیدند.

زاویه دیدشان نسبت به جهان از جنبه کاری بود که  انجام می‌دادند. آن‌ها عاشقانه، با دقت، باظرافت و استادانه کارشان را انجام می‌دهند. در بسیاری از مواقع دیده‌ام که حتی اگر مشتری حواسش هم نباشد آن‌ها کار درست و اصولی را انجام می‌دهند. مدیری داشتم که یک روز ما را جمع کرد و گفت: " سعی کنید در محصول تولیدی، حتی چند گرم کمتر از حد قانونی تولید نکنید.

خصلت های مشترک افراد ثروتمند

 

چهارمین دیدگاه مشترک در همه آن‌ها این بود:

تمرکز بر روی کار و دوری از افراد و ابزاری که موجب حواس‌پرتی می‌شود یکی از خصلت‌های بارز آن‌هاست. بسیاری از این افراد چون به کارشان عشق می‌ورزند و از آن لذت می‌برند، چنان سرگرم کار می‌شوند که گذر زمان را هم فراموش می‌کنند، صبح زود به عشق آن بیدار می‌شوند و شب دیروقت به خواب می‌روند، افراد دیگر شاید آن‌ها را طماع و یا بیچاره ببینند، غافل از اینکه این افراد مشغول کار وزندگی‌ای هستند که از آن لذت می‌برند و عاشقانه دوستش دارند. چه کسی از پرداختن به کاری که واقعاً عاشق آن است سیر می‌شود؟ بعد از عبادت و اعتراف به بندگی خدا چه‌کاری بهتر از کسب روزی حلال و خدمت به خلق خدا است؟

 

پنجمین دیدگاه مشترک در همه آن‌ها این بود:

آن‌ها باور نداشتند که اوضاع  و شرایط آن‌قدر سخت می‌شود که این‌ها درمانده شوند، همیشه راه‌حل‌هایی دارند یا امیدوارند که پیدا کنند. آن‌ها به گیرکردن در گِل معتقد نیستند. هرکدامشان به‌نوعی پاسخ می‌دهند، اما نتیجه اصلی این است که همه آن‌ها امید به موفقیت دارند، و انتظار ورود اتفاقات و افراد بهتر به زندگی‌شان را می‌کشند.

 

خصلت های مشترک افراد ثروتمند

باتشکر

هادی آقاجانلو- مدیر سایت خردمندان کسب و کار

لطفا این مطالب را هم مشاهده نمایید:

1- قسمت اول مقاله از اسداللّه عسگراولادی تا رابرت کیوساکی 

2- " شش راه صحیح ثروتمندی"

"کل مراحل دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

  495        0        رایگان       بازدید : 2018
بازدید : 1564
بازدید : 1525
بازدید : 1475
بازدید : 989