عامل اصلی رسیدن به خواسته‌ها در زندگی و کسب و کار- قسمت دوم

عامل اصلی رسیدن به خواسته‌ها در زندگی و کسب و کار- قسمت دوم

جلسه قبل راجع به عامل اصلی و پایه‌ای دررسیدن به خواسته‌هایمان در زندگی و کسب‌وکار صحبت کردم. سال‌های سال است که تحقیق می‌کنم تا بفهمم عوامل مهم دررسیدن به خواسته‌ها چه مواردی هستند؟

 عوامل زیادی را پیدا کردم، مثل: تحصیلات، تجربه، تلاش، شرایط محیطی و خانوادگی فرد، پشتکار، اشتیاق، مداومت، علاقه، استعداد یا حتی به قول دوستی پررویی، پول و پارتی و....

سعی کردم که وزن هرکدام از این موارد را دررسیدن به خواسته اندازه‌گیری بکنم، وقتی عملاً بررسی کردم، مقداری در مؤثر بودن این عوامل شک کردم،  چون افرادی با تحصیلات بالا دیدم که درآمدشان کمتر از حقوق پایه بود، و از خواسته‌هایی که داشتند بسیار دور بودند، افرادی را دیدم که بالای 20 الی 30 سال در یک کار تجربه داشتند و نتوانسته بودند به خیلی از خواسته‌هایشان برسند، افرادی را دیدم که شبانه‌روزی تلاش می‌کردند، اما هنوز نتایج موردقبولشان نبود، افرادی را دیدم که آشنایان خوبی داشتند، یا اینکه پدر و مادر و اقوامشان در ارتباط با آدم‌های تأثیرگذار بودند، اما به‌هیچ‌عنوان شرایط خوبی نداشتند و حتی شرایطشان نامناسب هم بود.

نکته مهمی که فهمیدم این بود هیچ‌کدام از این عوامل به‌تنهایی باعث موفقیت و رسیدن به خواسته‌ها نمی‌شوند، و همیشه مجموعه‌ای از عوامل دررسیدن به خواسته‌ها مؤثر است. اما من دنبال این گشتم که بفهمم آیا عاملی وجود دارد که از این موارد مؤثرتر باشد؟

به یک عامل مؤثر و اساسی رسیدم و آن خصلتی درونی بود به اسم خود ارزشمندی یا احساس عزت‌نفس در ضمیر ناخودآگاه.

هر فرد دقیقاَ به‌اندازه احساس لیاقتی که در ناخودآگاهش نسبت به داشتن یک خواسته و یا هدف دارد به آن می‌رسد و هیچ موقع نتیجه‌ای بیشتر از لیاقتی که در درون خود و در ضمیر ناخودآگاهش به خودش قائل است را به دست نمی‌آورد، حتی اگر فردی یا اتفاقی یک شخص را به موقعیت‌های بالاتر و اهداف والاتر برساند، اگر فرد خودش را ارزشمندتر از آن موقعیت نبیند و احساس بکند لیاقت کمتری از موقعیت موجود دارد مطمئن باشید دیر یا زود به حد لیاقت خود نزول پیدا خواهد کرد.

ما برای رسیدن به خواسته ابتدا خودمان را باید لایق آن خواسته ببینیم و داشتن آن خواسته را باور کنیم و سپس عمل درست را درست انجام بدهیم، تا به‌مرورزمان به خواسته‌های خودمان برسیم، اگر ما فقط عمل درست را درست انجام بدهیم، ولی ذهن ناخودآگاه ما را لایق رسیدن به خواسته‌هایمان نبیند، مطمئن باشید به نتایج خیلی مهمی نخواهیم رسید.

 

قهرمان شما در آینه است

 

با یک مثال می‌شود موضوع را قابل‌فهم‌تر توضیح داد:

گهگاه من کسب‌وکارهایی را می‌بینم که در یک محل شروع می‌شوند و شرایط تقریباً یکسانی دارند، و صاحبان این کسب‌وکارها تلاش زیادی می‌کنند که شرایط بهتری نسبت به هم داشته باشند، بعد از گذشت مدتی یکی از آن‌ها رشد بسیار بیشتری از فرد رقیبش می‌کند، شاید در ظاهر دلایل زیادی مطرح باشد، اما من معتقدم روح حاکم بر کسب‌وکار هر فرد که قوی‌تر باشد، او کسب‌وکار بهتری دارد و روح یک کسب‌وکار زمانی قوی است که فرد صاحب کسب‌وکار خودش را لایق درآمد بیشتر و موفقیت بیشتر ببیند و در تمام تلاش‌هایش منتظر اتفاقات خوب‌تر باشد.

جواب آزمودن عزت‌نفس جلسه قبل در همه سؤال‌ها فقط دو کلمه است : " بله قطعاً"

هر جوابی غیرازاین نشان می‌دهد که بهتر است برای بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس خودتان تلاش بکنید، دو سؤال پرسیده بودم که جواب سؤالات در فیلم ارائه‌شده است، فقط در سؤال اول لازم است مقاله فرکانسی که ما به جهان می‌فرستیم و اثر آن در کسب‌وکار، زندگی ما و این دنیا را قبلاً مطالعه نمایید، در سؤال دوم هم تفاوت عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس را ذکر کردم.

دو نکته مهم نیز در ارتباط با اعتمادبه‌نفس کاذب و اهمیت عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس اشاره‌شده است.

نکته مهم اینکه: دوستانی که قبلاً دوره بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس را تهیه‌کرده‌اند لازم نیست مجدداً اقدام نمایند جلسات جدید برای آن‌ها به‌صورت رایگان ارائه خواهد شد.

 

دوره بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس

 

لطفا این جلسه را مشاهده نمایید:

دوره عالی بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس جلسه اول: دوست داشتن خودمان (اصلاح شده)

عامل اصلی رسیدن به خواسته‌ها در زندگی و کسب و کار- قسمت اول

 

 

  2074        mp4        17:12min                0        ویژه اعضا         


49:00
بازدید : 7987
8:25min
بازدید : 6333
1:30:00
بازدید : 4980
4:41min
بازدید : 4821
5:55min
بازدید : 4483
2:56min
بازدید : 3472
24 min
بازدید : 3319
12:42min
بازدید : 2664
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید