دوره عالی "بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس " جلسه ششم: غلبه بر گفتگوی درونی منفی و آموختن خوش بینی


 

دوره عالی "بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس " جلسه ششم: غلبه بر گفتگوی درونی منفی و آموختن خوش بینی

جلسه آخر دوره بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس به‌ نوعی دوره جلسات قبل و ادامه آموزش روش بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس از ریشه است، در این جلسه به مهم‌ترین و بیشترین عاملی که در زندگی باعث زیاد یا کم شدن عزت‌نفس و اعتماد می‌شود، اشاره ‌شده است.

ضمنا در این جلسه راجع به موضوع مهم گفتگوی درونی پرداخته‌شده است، گفتگوی درونی منشأ ایجاد باورها و افکار و برداشت‌های ما نسبت به اتفاقات و عامل اصلی قدرت یا ضعف عزت‌نفس است، تا موقعی که در موضوعی خود را ضعیف نپندارید و نسبت به آن کلمات نامناسب و ضعیف کننده به خود نگویید مشکلی در ظاهر پیش نمی‌آید، اما همین‌که در مواجه با اتفاقات شروع به استفاده از کلمات منفی یا بهانه‌ها یا باورهای محدودکننده بکنید سروکله مشکلات و سختی و اتفاقات ناخوشایند پیدا می‌شود.

 در این جلسه راجع به روش شناسایی و کنترل و هدایت گفتگوی درونی صحبت کرده‌ام در ضمن راجع به روش شناسایی باورها و مهم‌تر از آن تغییر باورهای محدودکننده نکات بسیار مهمی را ارائه داده‌ام.

کنترل گفتگو‌های درونی منفی پایه تغییر عزت‌نفس است  و مهم‌تر از آن استفاده از گفتگوهای درونی مثبت است یکی از بهترین روش‌های استفاده از گفتگوی درونی مثبت آموختن خوش‌بینی است، اگر بتوانیم باورهای انسان‌های خوش‌بین را بدانیم و از آن‌ها در مواجه با اتفاقات استفاده کنیم شرایط روحی بهتری را و اتفاقات بهتری را تجربه می‌کنیم، خوش‌بینی نیاز به آموزش دارد و به‌زحمت آموزشش می‌ارزد، البته در طول جلسه گفتم که در چه جاهای نباید خوش‌بین بود. به‌جز آن چند مورد در بسیاری از مواقع زندگی مخصوصاً در ارتباطاتمان خوش‌بینی نتیجه‌ای بسیار عالی دارد.

یک هدیه بسیار ارزشمند برای افرادی که این دوره را کامل تهیه کنند حاضر نموده‌ام و آن فایل تصویری و صوتی و متن همه‌ی عبارات تأکیدی برای افزایش عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس است که طی چند سال اخیر جمع‌آوری کرده‌ام. با استفاده از متن عبارت تاکیدی می توانید خودتان هم با صدای خودتان وبا لحنی که دوست دارید این جملات را بیان کنید.

در کنار دوره ارزشمند بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس پیشنهادم این است که حتماً دوره حضور قدرتمندانه در جامعه را نگاه بکنید. و یادتان باشد ضعف و درماندگی در جهان وجود ندارد مگر اینکه ما قبولش کنید من معتقدم "خود ارزشمندی پایه رسیدن به خواسته‌هاست" به خودتان ارزش قائل باشید، و بعدازآن پا در مسیر رسیدن به خواسته‌هایتان بگذارید.

می‌توانید بخشی از جلسه ششم را از اینجا مشاهده نمایید.

 

لینک‌های مرتبط با این جلسه :

 

 

1-    دوره عالی "بهبود عزت‌نفس و اعتمادبه‌نفس" جلسه پنجم: زندگی آگاهانه و اصول تغییر آگاهانه

2-    دوره حضور قدرتمندانه در جامعه

3- دانلود رایگان مستند کامل " نه دستی، نه پایی، نه غصه‌ای " نیک ویچیچ Nick Vujicic

 

دوست عزیز این دوره کامل شده است و می توانید آن را به صورت کامل از لینک زیر تهیه نمایید:

"دوره کامل بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس "

 

  1687                                0        رایگان


49:00
بازدید : 6874
1:30:00
بازدید : 4291
4:41min
بازدید : 4116
8:25min
بازدید : 3930
2:56min
بازدید : 3011
24 min
بازدید : 2769
12:42min
بازدید : 2393
5:55min
بازدید : 2261
12:20min
بازدید : 1910
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید