مهم‌ترین عامل موفقیت کسب‌وکارها و معرفی دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"


مهمترین عامل موفقیت کسب و کارها(معرفی دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز)

چند روز قبل در یک شبکه اجتماعی، نظرسنجی جالبی در رابطه با دلایل شکست کسب‌وکارها دیدم، در این نظرسنجی 10 گزینه ارائه‌شده بود و از اعضاء خواسته‌شده بود که مهم‌ترین گزینه در رابطه با دلیل شکست یک کسب‌وکار را انتخاب کنند.

حدود 70 درصد از انتخاب‌ها منحصر به دو گزینه بود. اولین گزینه با 42 درصد از آراء، " کمبود سرمایه و مشکلات مالی" بود و گزینه دوم "عدم استقبال بازار از محصول و خدمت یا به‌اصطلاح نداشتن مشتری بود"

قبل از این‌که راجع به مهم‌ترین عامل شکست یا موفقیت یک کسب‌وکار صحبت بکنم، از شما تقاضا دارم که راجع به این سؤالات فکر کنید:

"مهم‌ترین عامل شکست یا موفقیت یک کسب‌وکار چیست؟"

"آیا کمبود سرمایه می‌تواند عامل اصلی شکست کسب وکار باشد؟"

آیا محصول و خدمت ضعیف یا ایده ضعیف می‌تواند عامل اصلی شکست کسب و کار باشد؟

جواب این سؤالات و توضیحاتی را در این فایل ارائه داده‌ام و مهم‌ترین موضوعی که در کنار داستان‌ها و صحبت یکی از افراد موفق گفته‌ام این است که:

کمبود سرمایه یا مشکلات مالی و حتی نبود مشتری برای محصول، اصلی‌ترین عامل موفقیت یا شکست یک کسب و کار نیست. در بهترین حالت، شرایط بیرونی حاکم بر کسب و کار حداکثر 20 درصد بر اوضاع آن کسب و کار مؤثر هستند، آنچه که مهم‌تر از عوامل بیرونی است: "عوامل درونی یا ذهنیت فرد و یا افراد صاحب آن کسب و کار" است. ذهنیت صاحب کسب و کار اگر ثروت ساز و رشد دهنده باشد می‌تواند به‌مرورزمان، هم بر مشکلات مالی فائق آید و هم‌ کسب و کار را در مسیر رشد قرار بدهد و محصول یا خدمت مناسبی را به بازار عرضه کند. آنچه مهم است داشتن یک "ذهن ثروت ساز" است.

اصولاً دو نوع تربیت در جامعه داریم، نوع اول "تربیت طبیعی" یا تربیتی که مطابق با اتفاقات و شرایط محیط موجب رشد افکار و ذهن انسان می‌شود و نوع دوم  "تربیت پرورش‌یافته" است و در آن فرد با ذهنش به محیط تأثیر می‌گذارد و آن را هدایت می‌کند.برای داشتن یک ذهن ثروتساز باید ذهن ما به‌صورت ثروت ساز تربیت‌شده باشد و به‌اصطلاح یک "تربیت پرورش‌یافته" داشته باشد.

تفاوت اصلی بین فقیران و ثروتمندان داشتن یک ذهن با "تربیت پرورش یافته" در مسیر ثروت سازی است.

تفاوت فقیران و ثروتمندان

با دو روش می‌شود یک ذهن ثروت ساز را از طریق تربیت پرورش‌یافته داشت. اولین راه رشد یافتن در یک خانواده و محیطی است که این آموزش‌ها در آن ارائه می‌شوند، کارایی این راه بسیار بالاست و به‌اصطلاح قرار داشتن در چنین موقعیت و فرصتی برای فرد یک "نعمت فرصت" محسوب می‌شود. البته این برای افراد کمی مقدور است. راه دوم، تلاش برای تربیت ذهن توسط خود فرد است. برای این کار فرد باید از مسیر گذار "تربیت طبیعی" به سمت "تربیت پرورش‌یافته" حرکت بکند. و این کار برای همه افرادی که واقعاً خواهان موفقیت در کسب و کار و رشد درآمد هستند وجود دارد و ممکن است. اما نیاز اصلی آن به دست آوردن افکار و اخلاق و باورها و موضوعات مربوط به ذهن ثروتساز است و مهم‌تر از آن نیاز به عمل به باورها و افکار به‌صورت مداوم و مصرانه و از روی عشق و علاقه دارد.

تصمیم دارم دوره‌ای به نام "دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز" در سایت خردمندان ارائه نمایم و در آن راجع به اصول داشتن یک ذهن ثروت ساز و تفکرات مؤثر ثروتمندان در مسیر موفقیت و درآمد صحبت‌هایی بکنم و مهم‌تر از آن تمرین‌هایی را ارائه بدهم و موضوعات بسیار مهمی را مطرح نماییم. 

 

توضیحات و سرفصل های این دوره عالی را از لینک زیر مشاهده نمایید:

 

 "کل مراحل دوره ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

لینک خرید

کل مرحله اول دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

لطفا این مطالب را نیز مشاهده نمایید:

دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

"دوره عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار" 

"دوره کامل بهبود عزت نفس و اعتماد به نفس"

استفاده از" نعمت فرصت" برای موفقیت

چرا در مسیر موفقیت "دانستن باور کافی نیست؟"

 
  4328        mp4        25:27min        25:27        1        رایگان


49:00
بازدید : 8674
8:25min
بازدید : 6992
5:55min
بازدید : 5431
1:30:00
بازدید : 5399
4:41min
بازدید : 5198
2:56min
بازدید : 3764
24 min
بازدید : 3707
12:42min
بازدید : 2942
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید