ورودی های ذهنمان را کنترل کنیم- قسمت دوم

ورودی های ذهنمان را کنترل کنیم- قسمت دوم  (دوره کنترل ورودی های ذهن)

در قسمت اول فایل مربوط به کنترل ورودی‌های ذهن، مطرح کردم که اگر مطالبی که می‌شنویم و یا فیلم‌ها و کارتون‌هایی که می‌بینیم باعث شکل‌گیری ذهنیت منفی در ما بشوند، این ذهنیت در تصمیم‌گیری‌های ما مؤثر خواهند بود و موجب سختی‌ها و مشکلاتی در زندگی ما می‌شوند. در این جلسه عمیق‌تر به این موضوع پرداخته‌شده است. آقای استیو اسپیلبرگ کارگردان بسیار موفقی هستند که بیشترین شهرتشان مربوط به فیلم‌های ترسناک است. یکی از مشهورترین فیلم‌های این کارگردان فیلم آرواره‌های کوسه است. این فیلم در سال 1975 تولیدشده و در آن زمان پرفروش‌ترین فیلم سینما شد. این فیلم نشان‌دهنده استعداد خاص این کارگردان است. ایشان توانایی مدیریت بالایی در فیلم‌سازی دارند. در ضمن دارای قدرت تجسم و تخیل بالایی هستند و اکثر داستان‌هایشان ناشی از ترس‌هایی است که در دوران کودکی داشته‌اند. آقای استیون برای تولید فیلم آرواره‌های کوسه از بهترین فیلم‌بردارها، بهترین تدوین گرها و بهترین گروه موسیقی استفاده کرده و این فیلم را کاملاً تأثیرگذار ساخته است.

موضوع دیگری که می‌خواهم مطرح کنم این است که من در طی تحقیقاتم به این موضوع پی برده‌ام که اگر بخواهیم به خواسته‌ای برسیم باید سعی کنیم در مسیر آن خواسته قرار بگیریم. و برای این‌که بتوانیم در مسیر خواسته قرار بگیریم باید آگاهانه سعی کنیم که افکار، تجسم و تصویرسازی‌هایی همراه بااحساس در ذهن ایجاد بکنیم. این موضوع جدید و عجیبی نیست. ما در درونمان قلب و مغزی داریم که این دو باهم سیستمی را تشکیل می‌دهند که من نام آن را سیستم قلبی- مغزی و یا ذهن گذاشته‌ام. وقتی این دو باهم بوده و روی موضوعی متمرکز شوند ارتعاشاتی را ایجاد می‌کنند و جهان این ارتعاشات را دریافت می‌کند و اثر مربوط به آن ارتعاش را در زندگی ما ایجاد می‌کند. این اثر زمانی در زندگی نشان داده می‌شوند که ارتعاشات خیلی قوی شده و ذهن فرد را درگیر کرده‌اند. این سیستم همیشه در حال فعالیت است و جهان هم همیشه به آن عکس‌العمل نشان می‌دهد. پس اگر بااحساس روس موضوعی تمرکز کنیم اتفاقاتی را مشاهده می‌کنیم که ناشی از اثر مرکزی آن موضوع است.

حال ارتباط این موضوع با فیلم را بیان می‌کنم. آقای پیتربنچلی نویسنده رمان آرواره‌ها و یکی از نویسندگان این فیلم پنج ماه بعد از این‌که فیلم اکران شد موردحمله کوسه قرار گرفت. همان‌طور که گفتم فیلم‌ها چون تصاویری همراه با صدا هستند و همراه خود تأثیرگذاری افکت‌های تصویری رادارند، باعث درگیری ذهن می‌شوند. وقتی روی موضوعی فکر می‌کنیم و بااحساس روی آن متمرکز می‌شویم ذهن زنگی را در جهان به صدا درمی‌آورد. اگر ذهن احساس ترس بکند ارتعاشات ترس را ایجاد می‌کند و اگر احساس عشق بکند برای به دست آوردن عشق و محبت شروع به ارتعاش می‌کند. کتاب "ازاینجا به‌سوی خوشبختی بزرگ" نوشته دکتر تاچ را مطالعه می‌کردم. این کتاب کمی بعد از اکران فیلم آرواره‌ها و سال‌های بعدازآن نوشته‌شده است. در این کتاب گفته‌شده طی سالی که این فیلم اکران شد چندین نفر در چند جای مختلف دنیا موردحمله کوسه قرار گرفتند. شاید این موضوع ازنظر شما اتفاقی بیاید و یا شاید آن‌ها را باهم مرتبط بدانید. ولی هیچ شانسی وجود ندارد. اتفاقی را که با منطق جور نیست شانسی معرفی می‌کنیم. ولی هیچ اتفاقی خارج از حدود احتمالات جهان اتفاق نمی‌افتد و این بدین معنی است که هیچ شانسی در جهان وجود ندارد. واقعیت این است که وقتی ذهن ما درگیر موضوعی می‌شود، شروع به ارتعاش می‌کند. با دیدن فیلم ترسناک، ذهن بر آن متمرکز می‌شود و اگر احساس ترس بکنید، ارتعاشات ترس را ایجاد می‌کنید و جهان مشابه آن ارتعاشات را وارد زندگی شما می‌کند و اثر آن را در زندگی می‌بینید. ورودی‌های ذهن چیزهای مختلفی می‌توانند باشند، فیلم‌ها نمونه‌ای از آن‌ها هستند. مطالبی که در صفحات اجتماعی می‌خوانیم، افرادی که با آن‌ها در ارتباطیم، مسیرهای رفت‌وآمد و... .

اتفاقاتی که دوست داریم در زندگی‌مان رخ بدهند و یا اتفاقاتی که از آن‌ها گریزانیم، همه ورودی‌های ذهن هستند. در برخورد با ورودی‌ها دو کار باید انجام بدهیم: اول این‌که تمرکز خودمان را روی خواسته‌هایمان بگذاریم و دوم این‌که وقتی با موارد ناخواسته‌ای روبرو می‌شویم به آن اهمیت ندهیم و روی آن متمرکز نشده و توجه نکنیم. با ناخواسته‌ها نباید مبارزه بکنیم فقط باید روی موضوع دیگری تمرکز کنیم. اگر می‌خواهید زندگی بهتری را تجربه بکنید باید ورودی‌های ذهنتان را آگاهانه کنترل بکنید و برای این کار توجه کنید که در کجا و با انجام چه‌کاری احساس خوبی پیدا می‌کنید پس همان کارها را انجام دهید. می‌توانید از فیلم‌ها و یا کتاب‌های خوبی که امیددهنده و روحیه‌بخش هستند استفاده کنید. تعدادی از این کتاب‌ها در سایت قرارگرفته است. پس سعی کنید با توجه به خواسته‌های خوب، از ورودی‌های نامناسب دوری‌کنید.

 

لطفا این موضوعات را نیز مشاهده نمایید:

قسمت اول دوره ورودی های ذهنمان را کنترل کنیم

 فرکانسی که به جهان می فرستیم

کل مرحله دوم دوره "ساخت و پرورش یک ذهن ثروت ساز"

 

  365        mp4        22:16min        22:16min        0        ویژه اعضا         


49:00
بازدید : 6872
1:30:00
بازدید : 4290
4:41min
بازدید : 4114
8:25min
بازدید : 3925
2:56min
بازدید : 3010
24 min
بازدید : 2766
12:42min
بازدید : 2392
5:55min
بازدید : 2255
12:20min
بازدید : 1910
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید