دوره رایگان قانون جذب - قسمت هشتم "برخورد با اتفاقات اجتناب ناپذیر"

ما در جهانی زندگی می‌کنیم که خیر و شر در کنار هم هستند. اتفاقات خوشایند و ناخوشایند وجود دارند. هیچ‌کس از این قانون مستثنا نیست، همه افراد اتفاقات بد و ناخوشایند را در زندگی‌شان تجربه می‌کنند. بنا به قانون جذب احساس بد منجر به اتفاقات بد و احساس خوب منجر به اتفاقات خوب می‌شود. سؤال اینجاست: وقتی ناخواسته در شرایط بدی قرار می‌گیریم و یا مجبور به انجام کارهایی می‌شویم که علاقه‌ای به آن‌ها نداریم چه باید بکنیم؟

جواب این سوال یکی از تضادهای قانون جذب را در زندگی بسیاری از افراد توضیح می دهد، در این جلسه سه راهکار مهم در برخورد با اتفاقات یا در زمان انجام کارهای اجتناب ناپذیر ارائه شده است. 

 

اولاً نکته مهمی که مطرح است این است که گاهی اتفاقی می‌افتد که ازنظر ما بد است، ولی درواقع اتفاق بدی نیست بلکه این دیدگاه ما نسبت به آن موضوع است که احساسمان را بد می‌کند. در ضمن در قانون جذب مهم اتفاق نیست بلکه مهم واکنشی است که ما نسبت به آن اتفاق از خود نشان می‌دهیم. ما باید روی مثبت نگه‌داشتن احساس و واکنش خودمان تمرکز کنیم نه بر روی آن اتفاق.

گاهی اتفاقات به‌ظاهر بد نتیجه اعمال و ارتعاشات گذشته ما هستند. گاهی اتفاقات آمده‌اند تا ما خواسته‌ها و ناخواسته‌های خود را بهتر بشناسیم و گاهی این اتفاقات امتحان‌هایی هستند که مشخص می‌کنند آیا به حرف‌هایی که در زمان آرامش می‌زنیم واقعاً اعتقادداریم یا خیر. یعنی یک اتفاق به‌ظاهر بد کمک می‌کند تا نواقص خود را بشناسیم و در مسیر رفع آن و رشد خود حرکت بکنیم. نمی‌توان جلوی اتفاقات بد را گرفت، تنها کاری که ما باید بکنیم این است که احساسات و عواطفمان را کنترل کنیم و اجازه ندهیم احساسات ما وابسته به اتفاقات باشند و با بروز اتفاقات بد باید احساسمان را خوب نگه‌داریم.

گاهی با افراد و حوادثی مواجه می‌شویم که احساسمان را بد می‌کنند و توجه ما را به سمت ناخواسته‌ها می‌برند در این مواقع برای کنترل و هدایت احساسات و افکار می‌توان سه کار را انجام داد:

اول این‌که در این مواقع باید تصمیم درست را بگیریم. تصمیم درست تصمیمی است که لبخند رضایت خدا در آن باشد. مثلاً وقتی با فرد مستمندی مواجه می‌شوید و بخششی انجام می‌دهید این کار را به‌منزله معامله باخدا فرض کنید همان‌طور که در قرآن آمده است، و به فقر توجه و تمرکز نکنید.

دوم این‌که در هنگام مواجه‌شدن با اتفاق ناخوشایند، اگر کاری از دستمان برمی‌آید در حد توان آن را انجام دهیم. کمک به دیگران می‌توان حس خوشایندی را به دست آورد. و از همدردی و دلسوزی اجتناب کنیم، این احساسات بد جز این‌که اتفاقات بد را جذب می‌کنند هیچ کمکی نمی‌کنند.

در آخر این‌که نباید یک‌طرفه به قاضی رفت. گاهی افرادی را می‌بینیم که کارهایی را انجام می‌دهند که ازنظر ما ناخوشایند است ولی در اصل این‌طور نیست. در خیلی از موارد کاری که ازنظر ما ناخوشایند است برای شخصی که آن را انجام می‌دهد خوشایند تلقی می‌شود.

 

کاری که باید انجام دهیم هدایت احساسات و خوب نگه‌داشتن احساسات در همه موارد است.

 

سایر قسمت های "دوره رایگان قانون جذب":

دوره رایگان قانون جذب - قسمت هفتم"کنترل اثر باورها در ارتعاش خواسته "

دوره رایگان قانون جذب - قسمت نهم "رسیدن به آرزوهای خیلی خیلی مهم و بزرگ با قانون جذب!!! "

  399        mp4        23:36min        23:36min        0        ویژه اعضا         


49:00
بازدید : 6874
1:30:00
بازدید : 4291
4:41min
بازدید : 4116
8:25min
بازدید : 3930
2:56min
بازدید : 3011
24 min
بازدید : 2769
12:42min
بازدید : 2393
5:55min
بازدید : 2261
12:20min
بازدید : 1910
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید