مستند رایگان کامل " نه دستی، نه پایی، نه غصه‌ای " نیک وویچیچ Nick Vujicic


یک مستند  کامل، جذاب و جالب ازnick vichich نیک وویچیچ 
 
«نیک ویچیچ» باشید!
 
مستند رایگان «نه دستی، نه پایی، نه غصه‌ای»
 
این مستند درباره فردی با عنوان نیک ویچیچ است که از بدو تولد بدون دست و پا به دنیا آمد.
 
نیک ویچیچ در هشت سالگی مورد تمسخر اطرافیان بود و به این دلیل دست به خودکشی زد؛ اما این خودکشی نافرجام ماند و سپس زندگی نیک در مسیری افتاد که او را روز به روز به خدا نزدیک‌تر کرد.
 
هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، و چندین بار قصد خود کشی داشت.اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد. او در دبیرستان رهبری گروهی را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند و از آن به بعد به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.
 
نیک ویچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل شد. او هم اکنون یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و موسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد، اداره می‌کند.
 
اکنون نیک را در سراسر جهان به دلیل سخنرانی هایش می شناسند که با این سخنان، نکات عمیقی را که به واسطه معلولیت دریافته است به مردم جهان منتقل می‌کند. سخنرانی‌های نیک با توجه به فن بیان بالای او منبع انتشار امید در جهان است و تاکنون زندگی بسیاری از مردم جهان را تغییر داده است.
نیک وویچیچ اکنون 32 سال دارد. او از بدو تولد از داشتن دست و پا محروم بود. گرچه او برای انجام کارهای روزمره خود (مانند مسواک زدن) دچار مشکل است، اما به سخنرانی قدرتمند و امیدبخش تبدیل شده است.
 
 
توضیح پزشکی درباره ناتوانی فیزیکی نیک وویچیچ (Nick Vujicic) وجود ندارد. یک اختلال مادرزادی نادر به اسم سندروم «تترا آمِلیا» عامل وضعیت کنونی او است. او یک پای بسیار کوچک زیر مفصل رانِ چپ خود دارد که «تعادل» را برای او ممکن می‌سازد. او می‌تواند تایپ کند، با انگشتان پای خود چیزی را نگه دارد و حتی توپ را شوت کند. او اعتراف می‌کند که به آدرنالین معتاد است و مرتب به شنا می‌رود. نیک حتی آسمان‌نوردی را هم تجربه کرده است. 
 
نیک ویچیچ
 
حس «اعتماد به نفس» به سادگی در او پدیدار نشده است. او در ملبورن استرالیا بزرگ شده و در دوران مدرسه، به دلیل زورگویی‌های دیگران بسیار افسرده بود. در ده سالگی او حتی خودکشی را نیز امتحان کرد. اما به مرور زمان سعی کرد که مثبت اندیش باشد. در 17 سالگی، سرایدار دبیرستان او را تشویق کرد تا یک «سخنران عمومی» شود. این چهره کاریزماتیک استرالیایی اکنون به نقاط مختلفی از جهان سفر می‌کند تا برای جمعیت‌های مختلف مانند گروه‌های شغلی و بچه‌مدرسه‌ای‌ها سخنرانی کند. نیک به بیش از 50 کشور جهان سفر کرده و هزاران بار سخنرانی داشته است. 
 
او نویسنده کتاب «عشق بدون محدودیت» است و اکنون با همسرش «کانا» و  فرزندش در کالیفرنیا زندگی می‌کند.  
 
او یک موسسه غیرانتفاعی «زندگی بدون دست و پا» را به راه انداخته که در زمینه بازاریابی سخنرانی‌ها و کمپین‌های ضد زورگویی او فعالیت می‌کند. گفتنی است تاکنون مستند و کلیپ‌های ویدئویی زیادی از او منتشر شده است.
 
 
نیک وویچیچ می‌گوید: «امروز اینجا هستم تا به شما بگویم خدا خیلی دوستتان دارد. اگر به سمت او بروید اتفاقاتی در زندگی‌تان می‌افتد که شما را مطمئن می‌کند.» کافی است به این فکر کنید که نمی‌توانید عزیزترین افراد زندگی‌تان را در آغوش بگیرید. دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی و بسیاری از ورزش‌های هیجان‌انگیز دیگر در لیست کارهایی قرار دارد که شما نمی‌توانید انجام دهید. در آن لحظه است که قدر سلامت خود را بیشتر می‌دانید. نیک اما به «امید» باور قلبی دارد. شاید شما هم موافق باشید که نیک در زندگی از ما موفق‌تر هم هست. شعار زندگی‌اش «معلولیت، محدودیت نیست» بوده و همین مسئله به او کمک کرده است. امید و مثبت‌اندیشی گویا حلقه گمشده زندگی بسیاری از ما است.
                                      
                                                                                                                                                          خردمندان لبخند موفقیت
این فایل رو هم مشاهده کنید:
 
 
  8774        MP4        49:00                1        رایگان


49:00
بازدید : 8775
8:25min
بازدید : 7079
5:55min
بازدید : 5502
1:30:00
بازدید : 5463
4:41min
بازدید : 5259
2:56min
بازدید : 3823
24 min
بازدید : 3769
12:42min
بازدید : 2996
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید