عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب وکار - جلسه سوم ، بخش اول- دوره های زمانی موجود در کسب و کار


راه اندازی کسب وکار - جلسه سوم ، بخش اول- دوره های زمانی موجود در کسب و کار

در جلسه اول و دوم عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار به اصول پایه و مطالب و کلیات بحث و دوران گذار کسب و کار اشاره کرده گفتم که هرکس بخواهد کسب وکاری را شروع بکند باید خودش را آماده تر و ورزیده تر کرده وباید شخصیت یک خویش فرما را در خود ایجاد بکند. 

کسب وکار از اول تا شروع سود دهی آن، همیشه احتیاج به تر و خشک کردن دارد و هرچقدر بیشتر به آن برسیم محصول پر بار تر و پرسوده تری را ارائه می دهد. ما باید برای تغییر، جهت راه اندازی کسب وکار آماده باشیم.

دنیای ما دنیای تغییر است، دائما فرصت های بیشتری به وجود می آیند و فرصت های گذشته از بین میروند. باید قبول کنیم فرصتهای گذشته دیگر بر نمی گردند، باید امیدوار و منتظر و در جستجوی فرصت و موقعیت جدید باشیم و سعی کنیم از تغییرات پیش رو آگاه شویم.

در بسیاری از مواقع تغییرات بزرگ، ابتدا با تغییرات ونشانه های کوچک شروع میشوند که با کمی دقت قابل پیش بینی هستند. این نشانه های کوچک مثل آلارم هایی برای هر فرد هستند که خبر از تغییر ر میدهند و فرد را به روبرو شدن با تغییر دعوت می کنند. آدم های زرنگ به همین نشانه های کوچک دقت می کنند و آن ها را بررسی می کنند و قبل از اینکه تغییر برای عموم قابل مشاهده باشد خودشان را آماده می کنند و واکنش مناسب را انجام میدهند و موفق تر میشوند.

دوره های زمانی در کسب و کار

چه قبول بکنیم وچه قبول نکنیم دنیا دائما درحال تغییر است. هر روز طلوع غروب مخصوص به خود را دارد، فصل ها دائما تغییر می کنند و هیچ دیروزی مثل فردا نیست. اکثر ما به دنبال امنیت در کسب و کار، شغل ویا روابطمان هستیم، و این امنیت را در ثبات اوضاع و شرایط دنبال می کنیم، اما حقیقت این است که:

"امنیت در آگاهی داشتن از تغییرات محیط و واکنش درست نسبت به این تغییرات است، نه حبس خود در شرایط راحت"

اما انسان هایی که از تغییر وحشت دارند به تغییرات کوچک اهمیت نمیدهند ویا اینکه مقاومت می کنند و به مرور عقب می مانند.

این ماییم که می تونیم باور داشته باشیم، تغییرات به نفع ماست و باعث رشد ما شده و ما را به موفقیت های بیشتر می رساند. یا اینکه باور داشته باشیم تغییرات به ضرر ماست و در مقابل آنها تا حد شکستن روحیه وعزت نفس و حتی از دست دادن جونمان مقاومت کنیم.

هر چقدر ما خودمان را با شرایط چیزی که علاقه داریم بشویم، سریع تر وفق بدهیم موفقتریم، چون تغییرات کوچک پایدار اگر در مسیر صحیح یاشند منجر به نتایج بزرگ میشوند. هرلحظه باید به آینده و برای تغییرات پیش رو حاضر، هم امیدوار و خوش بین باشیم.

در اکثر مواقع ما نقشه ای از مسیری که میخواهیم برویم و به هدف برسیم در دست نداریم. من این مسیر را، مسیر گذار و نقاط عطف مسیر که منجر به رفتن به سمت هدف میشوند را حالت گذار نامیده ام.

این را بدانید، تغییر روند طبیعی جهان هستی است و نحوه برخورد ما با  آن، نتایج عالی یا تاسف بار پدید میارورد.

 

اگر ما  با اختیار خودمان تغییر کنیم و با روال جهان همراه شویم، به مسیری میرویم که با استعدادمان  همخوانی دارد و با پرداخت بهایی کمتر، سود بیشتری را بدست می آوریم، اما اگر تغییر را به تاخیر بیندازیم، زمانی میرسد که تغییر ما را با خودش همراه می کند و آن موقع شاید این تغییر اجباری مورد علاقه ما نباشد و احتمالا بهایش خیلی بیشتر از سودش باشد و حتی بر عزت نفس واعتماد به نفس ما هم اثر بگذارد.

در جلسه سوم عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب وکار، به دوره های زمانی موجود در مسیر راه اندازی کسب وکار پرداخته ام و راجع به مهم ترین قسمت های دوران گذار صحبت کرده ام. در بخش اول آن اصطلاحاتی آورده شده که برای اولین بار مطرح می شوند.

دوستان، این مطالب در اختیار افرادی است که تمایل قطعی برای موفق شدن در کسب وکارشان را دارند و مطمئنا فردی که بخواهد موفق شود، باید برای دادن بهای موفقیت آماده شود. می توانم بگویم این مطالب، یکی از بهترین مطالبی هستند که برای راه اندازی کسب و کار آماده شده است.

 

 دوست عزیز این دوره کامل شده است و می توانید آن را به صورت کامل از لینک زیر تهیه نمایید: 

👇👇👇👇👇👇

دوره عبور از مسیرگذار در راه‌اندازی کسب‌وکار

این فایل ها را هم مشاهده بفرمایید:

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه اول

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه دوم

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه سوم - بخش اول 

عبور از مسیر گذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه سوم - بخش دوم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه چهارم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه پنجم

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه ششم – قسمت اول

عبور از مسیرگذار در راه اندازی کسب و کار- جلسه ششم – قسمت دوم

 

 

  2060                                0        رایگان


در دقايق آخر اين كليپ، استاد آقاجانلو، اشاره كردند به «شتاب دهنده ها»
بنظر من مهمترين شتاب دهنده، ميتونه اصل استفاده از «اهرم» باشه. خيلي از ماها فكر ميكنيم كه اگه به تنهايي و بدون كمك گرفتن از ديگران يا تونائيهاشون، بتونيم به اهدافمون و موفقيت برسيم، كار خيلي بزرگي انجام داديم.
يك باور ذهني غلط اينه كه : تا جاي ممكن از ديگران كمك نخواهيم و ازشون درخواست نكنيم. يعني حاضر باشيم خودمون زجر بكشيم، ولي از ديگران كمك نخواهيم.
اين ابزار قدرتمند اهرم، اگه با قدرت «اثر مركب» همراه بشه، باعث شكل گيري يك زندگي موفق ميشه، چيزي كه در مورد همه آدمهاي موفق اتفاق ميفته.
اين اهرم ميتونه ايده ديگران باشه ، ميتونه دانش ديگران باشه، ميتونه پول خود يا پول ديگران باشه، ميتونه تجربه ديگران باشه، حتي ابزارهاي نوظهوري مثل شبكه هاي اجتماعي باشه و ...
جواد
49:00
بازدید : 8281
8:25min
بازدید : 6556
1:30:00
بازدید : 5178
5:55min
بازدید : 5096
4:41min
بازدید : 4990
2:56min
بازدید : 3572
24 min
بازدید : 3485
12:42min
بازدید : 2733
لطفا برای پیوستن به جمع خردمندان در خبرنامه ثبت نام کنید